Zabawki rozwijające motorykę małą

Motoryka mała to precyzyjne ruchy dłoni i palców, czyli chociażby ściskanie, głaskanie, ugniatanie i chwytanie. Jest niezbędna w wielu obszarach życia dziecka i w osiągnięciu samodzielności (np. mycie zębów, zapinanie guzików, jedzenie, pisanie). Harmonijny rozwój tej umiejętności jest kluczowy dla osiągnięcia sukcesu w edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej, w związku z tym należy ją rozwijać już u najmłodszych dzieci.

Jak się bawić z dzieckiem, żeby wspierać rozwój motoryki małej?

Oddajemy w ręce rodziców i opiekunów gotowe narzędzia, które wspierają rozwój małej motoryki. Szczególnie bliska jest nam idea nauczania poprzez zabawę. Dlatego wszystkie produkty Smart Memories powstają w duchu pedagogiki Montessori, a także pedagogiki waldorfskiej.

Układanie puzzli, dopasowywanie kształtów czy wieszanie ubrań wymaga od dziecka wykonywania precyzyjnych ruchów, angażujących głównie dłonie i palce. Zabawki do ćwiczenia motoryki małej wzmacniają zdolności manualne, które są niezbędne do nauki rysowania, malowania i pisania.

Oferujemy produkty przeznaczone dla dzieci od 12. miesiąca życia (m.in. puzzle dwuelementowe). W ofercie Smart Memories znajdziesz także zabawki dla przedszkolaków (m.in. sortery kształtów i kolorów, puzzle progresywne, układanki lewopółkulowe) oraz dzieci w wieku szkolnym (np. układanki logiczne).

Dbamy o to, żeby nasze produkty rozwijały wiele umiejętności jednocześnie, np. motorykę małą, mowę i koncentrację. Można je wykorzystać na wiele sposobów, np. do rozmów na temat zdrowego odżywiania (puzzle owocowe i warzywne), obowiązków domowych (układanka lewopółkulowa Wieszamy pranie) czy przyrody (gra logiczna Owady).

Zabawki rozwijające motorykę małą – piękny i praktyczny pomysł na prezent

Wszystkie zabawki, które znajdziesz w naszym sklepie, są produkowane w Polsce. Korzystamy z wysokiej jakości materiałów – przede wszystkim drewna, które jest nie tylko ekologiczne i bezpieczne, ale także wyjątkowo trwałe i odporne na uszkodzenia. Nasze zabawki są uniwersalne i wielopokoleniowe. Mamy nadzieję, że przejdą przez wiele ciekawskich rączek!

Jeśli szukasz wyjątkowego prezentu dla swojej pociechy, chrześniaka lub innego bliskiego sercu malucha, postaw na zabawki rozwijające motorykę małą. Nasze produkty sprawdzą się na wiele okazji, takich jak urodziny, baby shower, chrzest, Wielkanoc, Boże Narodzenie, czy mikołajki. Zabawki Smart Memories sprawią radość najmłodszym i spełnią oczekiwania świadomych rodziców, którym szczególnie zależy na harmonijnym rozwoju swoich pociech.