Zabawki na logiczne myślenie

Logiczne myślenie pozwala na analizę sytuacji, wyciąganie wniosków oraz opracowywanie możliwych rozwiązań, opartych na zebranych informacjach. Jest to jedna z umiejętności, której osiągnięcie może sprawić dziecku trudność. Dlaczego warto ćwiczyć logiczne myślenie? Bo jest niezbędne na każdym etapie życia: od nauki w szkole, przez podejmowanie decyzji w codziennym życiu, po wykonywanie zadań w pracy.

Czym się kierować przy wyborze zabawek logicznych dla dzieci?

Zabawki na logiczne myślenie to produkty znane i lubiane – gry, układanki, sortery, puzzle i łamigłówki. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Nie tylko na wiek, ale także umiejętności dziecka – pamiętaj, że każdy maluch ma indywidualny tok rozwoju. Pierwszą zabawką logiczną może być sorter kształtów i kolorów. Segregowanie elementów uczy przestrzegania zasad i planowania działań.

Przedszkolaki uwielbiają puzzle! To zabawa, która daje wiele satysfakcji i rozwija umiejętność logicznego myślenia. Układanie obrazków z rozsypanych kawałków wymaga rozpoznawania wzorców i zależności między poszczególnymi elementami. Na podobnej zasadzie opierają się także układanki logiczne.

Kolejną klasyczną zabawką, rozwijającą umiejętność przewidywania i planowania, jest domino. Dziecko w trakcie rozgrywki musi dokonać analizy sytuacji i dołożyć pasujący element.

Szukając zabawek logicznych dla dziecka, zwróć także uwagę na rodzaj materiałów, z których zostały wykonane. Najbezpieczniejszym i najtrwalszym surowcem jest drewno. Jeśli patrząc na produkty Smart Memories, zaczynasz myśleć o swoim dzieciństwie, to… nasza misja się powiodła! Czerpiemy ze sprawdzonych wzorców, jednocześnie nadając wyrobom indywidualny charakter, m.in. poprzez niepowtarzalne grafiki opracowywane przez utalentowaną artystkę.

Zabawki logiczne na prezent

Szukasz wartościowego upominku dla dziecka, który będzie wspierał jego harmonijny rozwój? Zabawki logiczne, takie jak puzzle, gry, układanki czy domino, to świetny pomysł na prezent. Urodziny, Wielkanoc, Dzień Dziecka, mikołajki, święta Bożego Narodzenia – produkty Smart Memories sprawdzą się na każdą okazję zarówno dla chłopca, jak i dziewczynki.

Zabawki logiczne do żłobków, przedszkoli i szkół podstawowych

Produkty Smart Memories mogą być wykorzystywane jako pomoce dydaktyczne m.in. w placówkach Montessori. Nasze zabawki wspierają całościowy rozwój dzieci. Dzięki uniwersalnej i stonowanej kolorystyce są chętnie wybierane przez maluchy i starszaki ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.