Zabawki rozwijające wyobraźnię przestrzenną

Wyobraźnia przestrzenna to zdolność „zobaczenia w myślach” układu obiektów ułożonych względem siebie w różnych płaszczyznach (dwuwymiarowo lub trójwymiarowo). Dzięki wyobraźni przestrzennej możemy także określić relacje między obiektami czy zidentyfikować swoje położenie w terenie. Umiejętność ta jest niezwykle istotna do dalszej nauki, zwłaszcza do rozwijania zdolności matematycznych i technicznych.

Jakie zabawki rozwijają wyobraźnię przestrzenną?

„Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona” – to słowa jednego z największych naukowców w historii świata, czyli Alberta Einsteina. Czy trzeba lepszego dowodu na to, że warto rozwijać tę wyjątkową umiejętność?

Jedną z najpopularniejszych zabawek na wyobraźnię są… puzzle! To nie tylko świetna zabawa dla maluchów i starszaków, ale także jedno z najskuteczniejszych ćwiczeń wyobraźni przestrzennej. Dziecko, szukając pasującego elementu układanki, musi „zobaczyć w myślach”, jak obrazek będzie wyglądać w całości. Kolejnymi zabawkami rozwijającymi wyobraźnię przestrzenną są układanki lewopółkulowe i gry logiczne, polegające na dopasowywaniu poszczególnych elementów do całości.

Zabawki drewniane Smart Memories rozwijają kilka umiejętności jednocześnie. Chcemy produkować mniej, ale lepiej. Dlatego dbamy o to, żeby w naszym asortymencie pojawiły się tylko starannie wyselekcjonowane produkty. Kupując zabawki kształtujące wyobraźnię przestrzenną, inwestujesz w rozwój innych umiejętności kluczowych dla rozwoju malucha, takich jak koncentracja uwagi czy motoryka mała.

Czy warto kupić zabawki rozwijające wyobraźnię przestrzenną na prezent?

Co kupić na prezent dziecku, które „ma wszystko”? To dylemat, przed którym bardzo często stają ciocie, wujkowie, dziadkowie i rodzice chrzestni. Stoimy na stanowisku, że w przypadku produktów dla dzieci (choć nie tylko) mniej znaczy więcej. W zalewie zabawek niewiadomego pochodzenia, które pojawiają się w życiu dziecka tylko na chwilę, warto postawić na takie, które rozgoszczą się w domu na dobre, służąc jeszcze siostrze, bratu czy kuzynowi.

Z rodzicielskiego doświadczenia wiemy, że przebodźcowane maluchy chętnie sięgają po znane kształty i proste konstrukcje. Dlatego stawiamy na sprawdzone rozwiązania, nadając naszym zabawkom wyjątkowy charakter poprzez autorskie grafiki.