Zabawki do ćwiczenia motoryki dużej

Motoryka duża to ruchy całego ciała, angażujące między innymi ręce, nogi i tułów, np.: chodzenie, skakanie, bieganie. Ma ogromny wpływ na koordynację ruchów, utrzymanie równowagi oraz na motorykę małą (czyli precyzyjne ruchy dłoni i palców), a także na grafomotorykę (czyli zdolność pisania znaków graficznych). Motoryka duża powinna stanowić priorytet w rozwoju ruchowym dziecka.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze zabawek wspierających rozwój motoryki dużej?

Wiek i umiejętności dziecka

Czy wiesz, że motorykę dużą warto rozwijać już w okresie niemowlęcym? Kształtowanie tej umiejętności ma ogromny wpływ na samodzielność dziecka w przyszłości. Najpopularniejszymi produktami dla maluchów, wspierającymi rozwój tej kompetencji, są huśtawki i kołyski. Dzięki stymulacji układu przedsionkowego, dostosowanej do wieku i potrzeb, dziecko uczy się samoregulacji i ćwiczy zdolność adaptacji do różnych sytuacji ruchowych. Nasze huśtawki rosną wraz z dzieckiem! Dzięki temu posłużą zarówno niemowlakowi, jak i przedszkolakowi.

Rozwój motoryki dużej wspierają także zabawki drewniane, które angażują całe ciało. Gra Bocian Bolek zawiera karty z zadaniami ruchowymi dla dzieci. To świetna zabawa dla całej rodziny!

Bezpieczeństwo

Zabawki dla dzieci powinny spełniać wysokie standardy bezpieczeństwa. Produkty, które znajdziesz w sklepie Smart Memories, powstają z trwałych, certyfikowanych materiałów, które nie wpływają negatywnie na zdrowie. Nasze huśtawki i kołyski nie mają ostrych krawędzi, a wszystkie elementy dekoracyjne zostały zamocowane w taki sposób, żeby dziecko nie było w stanie samodzielnie ich ściągnąć czy oderwać.

Holistyczne wsparcie

Zabawki, które znajdziesz w tej kategorii, ćwiczą ogólną sprawność dziecka. Motoryka duża stanowi podstawę do doskonalenia umiejętności sportowych, kluczowych dla harmonijnego rozwoju i utrzymania prawidłowej masy ciała. Huśtawki i kołyski wspierają także rozwój integracji sensorycznej, niezbędnej do prawidłowego przetwarzania bodźców.

Zabawki do motoryki dużej – wartościowy prezent dla malucha i starszaka

Szukasz upominku, który będzie jednocześnie praktyczny i zgodny z najnowszymi trendami? Oferujemy wysokiej jakości produkty na urodziny, chrzest, mikołajki, baby shower, Wielkanoc czy Boże Narodzenie. Zabawki Smart Memories doskonale wpasowują się w aranżację nowoczesnych wnętrz. Charakteryzują się stonowaną kolorystyką i minimalistycznym wzornictwem.