Memorki - gry pamięciowe dla dzieci

Memory to jedna z najpopularniejszych gier na świecie. Uwielbiają je zarówno dzieci, jak i dorośli. Na czym polega jej fenomen? Memorki mają bardzo proste zasady, dzięki czemu mogą w nie grać już 2-letnie maluchy. Gry pamięciowe cenione są za wszechstronność – dostarczają mnóstwo rozrywki, a dodatkowo pomagają łatwo i przyjemnie przyswajać wiedzę i rozwijać różne umiejętności. Szukasz ciekawych memorków dla swoich pociech? Zapraszamy do poznania naszej oferty, w której znajdziesz gry pamięciowe z estetycznymi i atrakcyjnymi dla dzieciaków grafikami.

Jakie gry memory znajdziesz w naszym sklepie?

Przedstawiamy rozbudowaną gamę memorków dla dzieci od 2 roku życia. Nasze gry pamięciowe zostały przygotowane w taki sposób, aby rosły razem z dzieckiem. Są atrakcyjnym wyborem zarówno dla maluszków, jak i dzieci, które chodzą już do szkoły.

Oferowane memorki dla dzieci wykonane są z wysokiej jakości drewna. Dzięki temu kafelki z obrazkami nie niszczą się zbyt szybko. Dzieciaki mogą cieszyć się grą przez wiele lat. Doskonałą formę zachowuje zarówno sama płytka drewniana, jak i rysunek. Każda z gier memo porusza inną tematykę: owoców i warzyw, ptaków europejskich czy zwierząt z polskich lasów.

Przygotowaliśmy wyjątkowe gry pamięciowe dla Twoich pociech, które rozwijają na różne sposoby. Każdy zestaw zawiera nie tylko memorki z autorskimi grafikami, lecz także kilka scenariuszów zabawy. Dzięki nim te gry nigdy się nie nudzą i są doskonałą rozrywką dla dzieci i dorosłych. Do memorków z ptakami oraz ssakami dołączone są dodatkowo karty edukacyjne, które wprowadzą dzieci w fascynujący świat zwierząt.

Gry na pamięć – dlaczego warto je wybrać?

W gry memo można grać samodzielnie, z rówieśnikami, rodziną lub bliskimi. Zasady rozgrywki są banalnie proste – wystarczy spośród kafelków rozłożonych na stole grafikami w dół, odnaleźć pasujące do siebie rysunki. Ta pozornie prosta gra jest znakomitą formą treningu dla młodych umysłów.

Gry memo rozwijają przede wszystkim pamięć krótkotrwałą, która odpowiada za zapamiętywanie położenia obrazków. Jednocześnie poprawia pamięć długotrwałą – są one ze sobą ściśle powiązane. Memorki angażują obszary mózgu związane z analizą i syntezą wzrokową, które przydają się szczególnie podczas nauki pisania, czytania i wykonywania działań matematycznych.

Gry pamięciowe rozwijają spostrzegawczość, uczą rozpoznawania różnic i podobieństw pomiędzy rysunkami. Dzięki nim młodsze dzieci mogą lepiej poznać kształty i kolory. Memorki kształtują ponadto cierpliwość, koncentrację i skupienie – to właśnie te cechy są kluczowe do zwycięstwa w grze memo.

Gry memo – rozrywka i rozwój

Gry pamięciowe uczą radzenia sobie z trudnymi dla maluchów emocjami. O ile dobieranie obrazków w pary idzie szybko i sprawnie, dzieci są uśmiechnięte i zadowolone. Sytuacja diametralnie się zmienia, gdy dziecko nie może przez dłuższy czas dopasować kafelków. Ogarnia je frustracja, złość, poczucie porażki. Granie z rodzicami w memorki może być dla maluchów okazją do pokazania, że nie zawsze wszystko przychodzi łatwo.

Gry memo rozwijają ponadto orientację przestrzenną, umiejętność krytycznego myślenia i podejmowania decyzji. Karty zawierające oprócz obrazków słowa czy liczby są również znakomitym narzędziem do nauki nowych rzeczy. Nauka poprzez zabawę przynosi najlepsze korzyści, a zdobyte w taki sposób umiejętności i informacje pozostają w pamięci dzieci przez długi czas. Zapraszamy na zakupy w Smart Memories! Wybierz atrakcyjne memo dla swoich maluchów – to gry doskonałe dla całej rodziny!