Zabawki wspierające rozwój mowy

Mowa to językowe porozumiewanie się osób za pomocą dźwięku. Komunikacja natomiast, to przekazywanie informacji, myśli, uczuć itd., za pomocą dźwięku, gestów, mimiki twarzy, obrazków czy symboli. Mowa i skuteczna komunikacja są podstawą codziennego życia w rodzinie, a także są niezastąpione w rozwijaniu kompetencji społecznych. Umiejętności te są również bardzo potrzebne na każdym etapie edukacji dziecka.

https://smartmemories.pl/atrybut-produktu/rozwoj-umiejetnosci/mowa-i-komunikacja/

Jakie zabawki rozwijające mowę znajdziesz w sklepie Smart Memories?

Zabawa z dzieckiem to świetna okazja do ćwiczeń rozwijających mowę! Układanie owocowo-warzywnych puzzli nie tylko wspiera koordynację ręka-oko, ale sprzyja także rozmowie z maluchem na temat ulubionych potraw czy zdrowego odżywiania. Dziecko, poznając nazwy produktów spożywczych, uczy się nowych słów, a potrafiąc nazwać owoce i warzywa, które lądują na jego talerzu, będzie po nie chętniej sięgać.

Memorki to jedna z najpopularniejszych dziecięcych gier. W sklepie Smart Memories znajdziesz ją w wersji drewnianej (wyjątkowo odpornej na gryzienie i rzucanie). Zabawa w poszukiwanie par to świetny sposób na przyswojenie nowych słówek. Wielokrotnie powtarzanie nazw zwierząt czy przedmiotów znajdujących się na kartach ułatwia ich zapamiętywanie. Dzięki temu dziecko nie tylko wzbogaca swoje słownictwo, ale uczy się poprawnej wymowy.

W naszej ofercie znajdziesz gry, które zostały wzbogacone o pięknie ilustrowane karty edukacyjne, przedstawiające zwierzęta z polskich lasów czy ptaki Europy. To element, który wspiera edukację leśną, sprzyjając rozmowie na wiele tematów dotyczących przyrody czy zwyczajów leśnych mieszkańców.

Układanki lewopółkulowe (np. Wieszamy pranie) i inne zabawki, które znajdziesz w tej kategorii, są wykorzystywane w terapii logopedycznej. Praca małej rączki wpływa bezpośrednio na ośrodek mowy w mózgu, co ma związek z nauką pisania i czytania.

Zabawki wspomagające rozwój mowy na prezent

Oferujemy wyłącznie wysokiej jakości zabawki do nauki mowy. Co się kryje pod słowami „wysoka jakość”? Przede wszystkim naturalne surowce – głównie drewno, które jest uważane za jeden z najbardziej przyjaznych środowisku materiałów. Wysoka jakość to także polska produkcja. Tym, co wyróżnia produkty Smart Memories są również autorskie grafiki, po które chętnie sięgają ciekawskie rączki. Dbamy także o bezpieczeństwo – produkty stworzone z myślą o najmłodszych mają zaokrąglone kształty i nie zawierają małych elementów.

Zabawki wspomagające rozwój mowy, takie jak drewniane puzzle, gry, figurki i sortery, świetnie sprawdzą się na prezent z okazji urodzin, chrztu, baby shower, Bożego Narodzenia, mikołajek czy Wielkanocy. Kochają je zarówno maluchy, jak i starszaki!