O nas

Smart Memories

O nas

Smart Memories to rodzinna firma, która została zainspirowana naszymi osobistymi doświadczeniami tj. potrzebą wspierania rozwoju własnych dzieci.

Jak to wszystko się zaczęło?

Oczywiście od rodzinnych spotkań. Smart Memories tworzymy w siódemkę, czyli dwa małżeństwa z dziećmi: Magda i Mariusz ze swoimi przedszkolakami: Filipkiem i Stasiem oraz Daniel i Iwona z Maćkiem, który jest jeszcze małym niemowlakiem i jako ostatni dołączył do naszego grona, warto wspomnieć, że Magda i Daniel to rodzeństwo.

Być może myślisz, że to dziwne – dzieci tworzą firmę. Ale w naszym przypadku tak właśnie jest. Cenimy sobie bliskie relacje z dziećmi, to one są w centrum naszej uwagi, inspirują nas, otwierają oczy na ważne aspekty rozwoju. Bez naszych dzieci i troski o nie, nie byłoby Smart Memories. Spędziliśmy dużo czasu na rozmowach dotyczących świadomego i aktywnego rodzicielstwa oraz tego czym powinny charakteryzować się zabawki wspierające dziecko w harmonijnym rozwoju. Magda, jako nowoczesna mama, podążając za potrzebami wspomagania rozwoju starszego synka, stała się naszym rodzinnym ekspertem w tym zakresie. Miesiącami szukała informacji jak wspierać aspekty takie jak: rozwój mowy, koncentracja, spostrzegawczość, koordynacja oko-ręka, myślenie logiczne czy motoryka mała i grafomotoryka, zgłębiała zagadnienia dotyczące wpływu huśtania czy wspierania integracji sensorycznej.

Wspieramy rozwój umiejętności

Nasze produkty

Czas poszukiwań odpowiednich do tego celu zabawek, a przede wszystkim informacji w jaki sposób mądrze bawić się z dziećmi, zaowocował pomysłem, aby stworzyć markę produktów dla dzieci, które ułatwią świadomym rodzicom i opiekunom efektywne wspieranie rozwoju ich pociech poprzez atrakcyjną zabawę. Chcemy oszczędzać Wasz czas oferując produkty wysokiej jakości wraz z gotowymi scenariuszami zabaw i różnymi sposobami  zastosowania jednej zabawki oraz opisem jak dany produkt wspiera rozwój dziecka.

Wiemy jak ważne jest poczucie więzi z rodzicami, dziadkami czy innymi opiekunami. To my, dorośli, tworzymy świat naszych dzieci, a co za tym idzie pomagamy tworzyć wspólne wspomnienia. Kreatywna zabawa wspierająca dzieci w ciągłym rozwoju jest tego ważnym elementem. Do tego nawiązuje nazwa marki.

Polska produkcja

Nasze drewniane zabawki i huśtawki od początku do końca tworzone są w Polsce, od pomysłu po produkcję.  Asortyment powstaje przede wszystkim w oparciu o pracę ręczną, co nadaje naszym produktom wyjątkowego charakteru.

Opracowując zabawki inspirujemy się metodą edukacji Montessori, pedagogiką waldorfską, a także edukacją leśną. Jesteśmy entuzjastami przyrody i czerpiemy przyjemność z poznawania świata, dlatego nasze produkty będą zachęcać dzieci do rozwoju przyrodniczo-naukowych zainteresowań takich jak: ornitologia, oceanografia, entomologia, kosmonautyka, paleontologia i wiele innych. Zabawki będą wspomagać kroki milowe rozwoju dziecka oraz  dbać o rozwój m.in. motoryki małej, mowy, intelektu, procesów integracji sensorycznej, koncentracji oraz zainteresowanie nauką poprzez zabawę.

Smart Memories – tworzymy wspomnienia naszych dzieci

Bez naszych dzieci i troski o nie, nie byłoby Smart Memories

Cenimy sobie bliskie relacje z dziećmi, to one są w centrum naszej uwagi, inspirują nas, otwierają oczy na ważne aspekty rozwoju.

Polska produkcja

Nasze drewniane zabawki i huśtawki od początku do końca tworzone są w Polsce, od pomysłu po produkcję.

Edukacja Montessori

Opracowując zabawki inspirujemy się metodą edukacji Montessori, pedagogiką waldorfską, a także edukacją leśną.