Puzzle drewniane Montessori dla dzieci

Układanie puzzli to ponadczasowa zabawa, którą po latach wspominamy z uśmiechem na ustach – chętnie wracamy do niej, gdy tylko nadarzy się taka okazja. Zaszczep w swoim dziecku miłość do puzzli! Aktywność ta nie tylko zapewnia mnóstwo rozrywki i satysfakcji – jest również przyjemną formą nauki wielu przydatnych umiejętności. Zapraszamy do zapoznania się z szeroką ofertą drewnianych puzzli Montessori dostępnych w Smart Memories.

Puzzle drewniane dla dzieci – dlaczego warto na nie postawić?

Oferowane puzzle drewniane to produkty najwyższej klasy, które wykonano ze starannie wyselekcjonowanych materiałów. Zapewniamy, że wszystkie elementy układanek wykończono z zachowaniem precyzji, dzięki czemu nie musisz obawiać się, że dziecko zrani się drzazgą.

Drewniane puzzle Montessori są rewelacyjną propozycją dla dzieci w każdym wieku. Odznaczają się dużą sztywnością, dzięki czemu maluchy mogą nimi swobodnie manipulować. Proponowane zestawy składają się z elementów odpornych na uszkodzenia – wyginanie i skręcanie. Nieprecyzyjnie docięte puzzle z tektury zazwyczaj szybko się niszczą i nie nadają się do użycia już po kilku dniach zabawy. Sytuacja ta wywołuje w maluchach frustrację i zrezygnowanie. Dlatego znacznie lepszym wyborem są drewniane puzzle dla maluchów  i starszaków, które są inwestycją na lata.

Pierwsze puzzle drewniane – dobry wybór na start

Jeśli chcesz wprowadzić swoje dziecko w fascynujący świat puzzli, wybierz zestaw drewniany, który nie niszczy się z czasem, a elementy, z jakich się składa, dobrze leżą w małej dłoni dziecka. Oferowane puzzle są znakomitym wyborem nie tylko ze względu na jakość wykonania. Warto przyjrzeć się również obrazkom, jakie przedstawiają.

Drewniane puzzle Montessori dopasowane są do możliwości najmłodszych użytkowników – składają się z różnej liczby elementów, dostosowanej do wieku maluchów. Nie przedstawiają skomplikowanych grafik pełnych szczegółów i intensywnych, pstrokatych kolorów. Zamiast tego wypełnione są dużymi, wyrazistymi rysunkami.

Oferowane zestawy zachęcają dzieci do odkrywania tajemnic świata przyrody i ludzi. W naszym sklepie znajdziesz puzzle ze wzorami: owadów, warzyw, planet, pojazdów czy liter. Co więcej, w niektórych pudełkach, oprócz układanek, ukryte są również karty edukacyjne – nasze puzzle to wszechstronnie rozwijające łamigłówki!

Układanki logiczne – drewniane puzzle Montessori, które kształtują wszechstronne umiejętności najmłodszych

Puzzle drewniane są znakomitą formą zabawy pod wieloma względami. Po pierwsze dzieci uwielbiają dopasowywać do siebie elementy układanek. Zadanie to pochłania je na wiele godzin i dostarcza maluchom mnóstwo satysfakcji, jeśli uda im się stworzyć obrazek. Po drugie puzzle rozwijają umiejętności motoryczne i nie tylko, kształtują, m.in.:

  • koncentrację,
  • logiczne myślenie,
  • spostrzegawczość,
  • wyobraźnię przestrzenną,
  • koordynację wzrokowo-ruchową,
  • motorykę małą.

Poprzez układanie puzzli, dzieci nabywają wiele umiejętności, które przydają im się w późniejszym czasie. Wykorzystują je, m.in. do analizowania i wyciągania wniosków, skupienia uwagi na konkretnym zadaniu, łatwiejszego poruszania się w terenie, precyzyjniejszego manipulowania przedmiotami, jedzenia, ubierania się, rysowania czy pisania. Puzzle rozwijają także umiejętności miękkie, czyli zdolność współpracy i integracji z innymi oraz kształtują w maluchach takie cechy jak: samozaparcie, konsekwencja i wytrwałość w dążeniu do celu. To wartości niezwykle przydatne w szkole i w życiu dorosłym.