Zabawki wspierające integrację sensoryczną

Integracja sensoryczna to zdolność do odbierania bodźców za pomocą różnych zmysłów: wzroku, słuchu, węchu, smaku i dotyku, a także zdolność do ich interpretacji. Umiejętność ta jest niezbędna w poznawaniu oraz zrozumieniu otaczającego nas świata. Integracja sensoryczna kształtuje się najintensywniej w pierwszych latach życia dziecka, a jej zaburzenia mogą prowadzić do problemów z koordynacją ruchów i zachowaniem równowagi, koncentracją czy uczeniem się. Dlatego bardzo ważne jest stymulowanie zmysłów maluszka już od pierwszych dni życia.

Czym są zabawki wspierające proces integracji sensorycznej?

W tej kategorii znajdziesz m.in. huśtawki, które mogą pełnić także funkcję leżaczka, oraz kołyski niemowlęce wiszące, które są świetną alternatywą dla tradycyjnego łóżeczka. Zabawki do integracji sensorycznej Smart Memories pozytywnie wpływają na rozwój dziecka już od pierwszych dnia życia. Ułatwiają również opiekę nad maluszkiem. Zarówno huśtawka, jak i wiszące łóżeczko dają możliwość dobrania intensywności kołysania do indywidualnych potrzeb. Bujanie to jedna z ulubionych dziecięcych zabaw – nie tylko w okresie niemowlęcym! Delikatna stymulacja może przynieść pozytywne efekty w postaci wyciszenia układu nerwowego. Dzięki temu maluszek staje się spokojniejszy i bardziej pogodny.

Zabawki stworzone z myślą o specjalnych potrzebach najmłodszych

Nasze zabawki wspierające proces integracji sensorycznej są przeznaczone dla wszystkich dzieci – zarówno tych, u których zostały zdiagnozowane zaburzenia SI, jak i tych, które nie mają typowych objawów, mogących świadczyć o problemach z regulowaniem emocji i zachowań. W obu przypadkach mają pozytywny wpływ na rozwój maluszka – zarówno intelektualny, jak i emocjonalny.

Produkty Smart Memories powstają z wysokiej jakości materiałów, przede wszystkim:

  • drewna bukowego, które jest surowcem bezpiecznym, ekologicznym i trwałym;
  • tkanin obiciowych, posiadających certyfikat OEKO-TEX Standard 100 – to gwarancja, że są bezpieczne dla wrażliwej, dziecięcej skóry.

Nasze produkty doskonale nadają się na prezent z okazji urodzin, baby shower, chrztu lub naming day, czyli ceremonii symbolicznego nadania imienia. Zabawki te, dla dzieci z zaburzeniami sensorycznymi, mogą być także uzupełnieniem terapii.