Zabawki wspomagające grafomotorykę

Grafomotoryka to zdolność pisania czy rysowania znaków graficznych. Jest to skomplikowana umiejętność, która wymaga od dziecka opanowania między innymi motoryki małej i dużej, spostrzegania wzrokowego oraz koordynacji oko-ręka, ważna jest również koncentracja. Aby ułatwić dziecku naukę pisania, należy zadbać o jego harmonijny rozwój już od najmłodszych lat.

Dlaczego warto rozwijać grafomotorykę?

Rozwój grafomotoryczny jest istotny zarówno w kontekście edukacji, jak i codziennych aktywności. Dzieci, które mają możliwość rozwijania tej umiejętności już od najmłodszych lat, są lepiej przygotowane do różnego rodzaju wyzwań, które czekają na nie w dorosłym życiu.

Dlaczego warto wybrać zabawki rozwijające grafomotorykę od Smart Memories?

Robimy zabawki na pokolenia, stojąc w opozycji do wszechobecnego w branży zabawkarskiej tworzywa sztucznego. Sięgamy po naturalne materiały, takie jak drewno, które należy do najbezpieczniejszych, najtrwalszych i najbardziej ekologicznych surowców. Wykonane z niego zabawki mogą dostać drugie, a nawet trzecie życie, przechodząc z jednych ciekawskich rączek do drugich.

Najmłodszym dzieciom szczególnie polecamy drewniane tabliczki grafomotoryczne. Maluchy, wodząc rysikiem po wyrytych wzorach, uczą się prawidłowego chwytu. Wyrabiają sobie także nawyk dociskania, który w przyszłości ułatwi im pisanie i rysowanie. Regularne ćwiczenia dłoni i palców pomagają w osiągnięciu samodzielności. A każdy własnoręcznie wykonany rysunek czy nawet nieco koślawa literka to ogromna radość – zarówno dla dziecka, jak i rodzica.

Zabawki wspierające grafomotorykę na prezent

Szukasz ciekawych inspiracji prezentowych? Zabawki Smart Memories to wymarzone upominki dla dzieci. Wszystkie produkty, które znajdziesz w naszym sklepie, zostały zaprojektowane z myślą o rozwijaniu konkretnych umiejętności – w większości przypadków więcej niż jednej. Wyróżniają się także wysoką jakością wykonania i oryginalnym designem. Sprawdzą się jako prezent od Mikołaja, Zajączka czy Wróżki Zębuszki, a także na urodziny, chrzest czy baby shower.