Zabawki na koncentrację i skupienie uwagi

Koncentracja to zdolność skupienia uwagi na danym przedmiocie, osobie czy wykonywanej czynności. Małe dziecko początkowo koncentruje się na konkretnych obiektach nieświadomie i na krótką chwilę, dopiero z czasem uczy się celowo skupiać uwagę. Aby proces ten przebiegał sprawnie i bez zakłóceń, niezbędny jest trening koncentracji, najlepiej w formie zabawy. Koncentracja jest niezbędna w osiągnięciu oraz doskonaleniu innych umiejętności, a także w efektywnej nauce.

W jaki sposób drewniane zabawki na koncentrację wspierają rozwój dziecka?

Dopasowywanie kształtów, szukanie brakujących elementów czy odtwarzanie wzorów to zabawy, które wymagają skupienia. Dzieci, które trenują tę umiejętność, lepiej radzą sobie z emocjami. Koncentrują się przede wszystkim na rozwiązaniu problemu, co pomaga w radzeniu sobie ze stresem.

Dzieci, które od małego uczą się utrzymywania uwagi na jednym zadaniu, łatwiej przyswajają nową wiedzę, co przekłada się nie tylko na lepsze oceny w szkole, ale przede wszystkim wzrost pewności siebie. W dorosłym życiu lepsza koncentracja pomaga m.in. w wykonywaniu obowiązków zawodowych.

Zabawki na skupienie, takie jak sorterty kształtów, gry logiczne czy puzzle, wspierają także rozwój koordynacji wzrokowo-ruchowej (oko-ręka), która ułatwia naukę ubierania się, rysowania i pisania. Produkty, które znajdziesz w tej kategorii (np. memory), mają także pozytywny wpływ na umiejętność zapamiętywania. Dobra koncentracja uwagi wpływa również na rozwój inteligencji przestrzennej, która ułatwia odnajdywanie się w terenie czy prowadzenie pojazdów.

Zabawki na skupienie od Smart Memories – idealne na prezent!

Zabawki Smart Memories doskonale sprawdzą się na prezent z okazji urodzin czy świąt Bożego Narodzenia. Oferujemy produkty wykonane z wysokiej jakości drewna, które jest jednym z najtrwalszych i najbezpieczniejszych surowców. Nasze produkty wyróżniają się delikatną, uniwersalną kolorystyką i autorskimi grafikami. Będą doskonale pasować do nowoczesnego pokoju dziecięcego, urządzonego w stylu skandynawskim czy minimalistycznym.

Produkty Smart Memories do przedszkoli prowadzonych w duchu Montessori

Efektywna nauka polega na doświadczaniu świata wszystkimi zmysłami – to motto, które towarzyszy nam na każdym etapie produkcji – od pierwszych szkiców po proces ozdabiania gotowych elementów. Nasze zabawki na skupienie i koncentrację doskonale sprawdzą się do żłobków i przedszkoli Montessori, w których kładzie się szczególny nacisk na pomoce dydaktyczne wspierające samodzielność. Gry logiczne z kartami edukacyjnymi i inne zabawki mogą być wykorzystywane także w szkołach podstawowych.