Blog

  • Huśtanie jako narzędzie do regulacji emocji u małych dzieci

    Huśtanie jako narzędzie do regulacji emocji u małych dzieci

    Emocje małych dzieci mogą być intensywne i zmienne, co często bywa wyzwaniem zarówno dla nich samych, jak i dla ich opiekunów. Jednym z prostych, ale skutecznych sposobów na wspieranie regulacji emocji u maluchów jest huśtanie. To klasyczne, znane wszystkim zajęcie niesie ze sobą więcej korzyści niż tylko radość i zabawę, a do tego można je…

    Czytaj

  • Pozytywny wpływ huśtania

    Pozytywny wpływ huśtania

    Układ przedsionkowy (westybularny) odpowiedzialny jest za rejestrowanie kilku różnych bodźców i pomaga nam odnaleźć się w przestrzeni. Ruch i grawitacja stymulują receptory w czymś w rodzaju „przedsionka” ucha wewnętrznego. Układ przedsionkowy odbiera informacje o naszym położeniu z szyi, oczu i reszty ciała; wysyła je potem do układu nerwowego, który następnie je przetwarza. Układ przedsionkowy mówi…

    Czytaj

  • System Dotykowy

    System Dotykowy

    Siła Dotyku Powszechnie wiadomo o korzystnym wpływie dotyku na rozwój zarówno emocjonalny, poznawczy oraz społeczny dziecka. Po porodzie, w pierwszym okresie życia niemowlę potrzebuje przede wszystkim bezpośredniego fizycznego kontaktu z matką. Jej dotyk uspokaja i zapewnia poczucie bezpieczeństwa. Zmysł dotyku jest pierwotnym narzędziem komunikacji pomiędzy nowo narodzonym dzieckiem, a światem zewnętrznym. Dotyk to jeden z…

    Czytaj

  • Skoki rozwojowe u dzieci. Kiedy występują i jak je rozpoznać?

    Skoki rozwojowe u dzieci. Kiedy występują i jak je rozpoznać?

    Przed Wami skoki rozwojowe? Kiedy się ich spodziewać? Jak je rozpoznać i przede wszystkim: jak je przetrwać? W tym wpisie dokładnie omawiamy kalendarz skoków rozwojowych noworodka, niemowlęcia oraz 2 i 3-latka. Przeczytajcie go, a etapy rozwojowe dziecka nie będą Wam straszne! Czym są etapy rozwojowe u dzieci? To fazy rozwoju, w których dziecko zdobywa konkretne…

    Czytaj

  • Tablice grafomotoryczne drewniane do ćwiczeń - motoryka mała
    Grafomotoryka – co to jest i jakie ćwiczenia pomogą rozwijać tę sprawność?

    Pisanie jest bardzo ważną umiejętnością, warunkującą osiąganie sukcesów na różnych etapach edukacji. Szukając inspiracji, w jaki sposób wspierać dziecko w nauce pisania, często napotykamy pojęcie: grafomotoryka. Z naszego wpisu dowiesz się czym jest grafomotoryka, co ma znaczenie w jej kształtowaniu oraz jakie ćwiczenia warto wykonywać.

    Czytaj